LožniceI nejkrásnější zařízení interiéru vás jednou omrzí. Ačkoli si pečlivě promyslíte rozložení i těch sebemenších detailů a nějaký čas budete s tímto uspořádáním spokojení, jednou přijde den, kdy se v tomto pokoji zastavíte, rozhlédnete se a řeknete si: Chce to změnu! Možná i vaše ložnice doslova volá po proměně a vy jste to dosud vůbec nevnímali. Jestli nemáte čas na větší renovaci, nebo zkrátka jen neoplýváte dostatkem nálady – nevadí! Trochu osvěžení dokážou přinést i menší kosmetické změny. Cesta k úspěchu se skrývá v experimentech. Nebojte se proto trochu vystoupit z řady nebo udělat něco neobvyklého a věřte, že toho nebudete litovat. Klidně začněte u jednoduchých úprav. Obměňte textil, vyměňte drobný nábytek či doplňky a přidejte pár dekorací. Jste připraveni na změny? 

Nejsnazší způsob obměny – polštáře a peřiny!

Jednodušší způsob, jak vaši ložnici krapet pozměnit snad ani nenajdete. Jak je známo, postel představuje středobod této místnosti a jakožto dominantní prvek si zabírá nejvíce pozornosti. Chcete ji rozzářit? Pak vám bohatě postačí stylové ložní prádlo a třeba i pár dekorativních polštářků. Nebojte se kombinací nejrůznějších barev a vzorů – ani ty nejdivočejší nejsou pasé. A jakmile vás přestanou bavit, jednoduše svou postel převlékněte do nového.

Zrcadla – ukažte svou moc!

Zrcadla mají úžasnou moc a magickou sílu. I malou ložnici dokážou opticky zvětšit a prohloubit, což jistě oceníte, zvláště v případě, kdy vás nedostatek prostoru trápí a sužuje vaše pocity. Díky zrcadlům získáte dojem nekonečného prostoru. Velice pozitivně fungují i v tmavém prostoru, stačí, když je správně nainstalujete tak, aby odrážela světla z oken.

Nebraňte se stylovému osvětlení!

Nenechte se zmást – s osvětlením místnosti si můžete docela dobře pohrát. A už vůbec neplatí, že musí vypadat efektně pouze tehdy, když se setmí! Objevte kouzlo stojacích lampiček s nápaditým stínidlem. Pořídit se dají i takové, které mají hned několik možností, takže si je můžete libovolně měnit podle nálady a vkusu. A věřte nebo ne, ale výměna starého lustru za nový a mnohem designovější udělá s vaší ložnicí hotové divy!

Ukažte to, co až doteď bylo schované!

Většina lidí schovává kosmetiku, doplňky či knihy do skříní a poliček. Samozřejmě, ono to má něco do sebe, pokoj tak vypadá uklizeně a uhlazeně. Jenže spousta z  nich neví, že největší kouzlo se skrývá právě v těchto schovaných maličkostech. Nebojte se některé z nich nechat světu na očích a s klidným srdcem si je v ložnici vystavte. Stojany na šaty, šperky či prstýnky vypadají stylově a zvýrazní prázdné a nudné police.