Ačkoli si to většina lidí nepřizná, nejoblíbenější činností je polehávání na gauči. Pohodlné poleženíčko u oblíbeného pořadu v televizi s něčím dobrým na zub – tak tráví svá odpoledne drtivá většina z vás. Sedací souprava Rozkládací gaučje středobodem každého obývacího pokoje. Není se proto čemu divit, že rodiny tráví tolik času jejím správným výběrem, do kterého investují nejen svůj čas, ale i spoustu energie. Jednou z nejčastějších, kterou s většina lidí při pořizování nové sedačky přehrává v hlavě je: „Máme zvolit klasiku nebo se poohlédnou po pohovce rozkládací?“. Možná i vy stojíte před podobným problémem a zkrátka se nemůžete rozhodnout. Ačkoli si to spousta z vás neuvědomuje, váš výběr je podvědomě řízen velikostí vaší domácnosti. Máte-li doma pokoj navíc, kterému můžete klidně říkat „pokoj pro hosty“, nemusíte volit rozkládací variantu. Pro vás by to bylo zbytečné. Napadla vás myšlenka, že byste rozkládací pohovku využili vy při večerním sledování televize? Pak na to rychle zapomeňte. Každodenní rozkládání a následné skládání by vás totiž hodně rychle omrzelo. Inu tak která varianta je pro vás lepší?

Pevná pohovka vám přináší mnohem více variant

Máte dostatek místa pro uložení hostů? Pak nepřemýšlejte nad rozkládací sedačkou a pořiďte si pevnou klasiku. Lákavým faktem je i skutečnost, že pevné pohovky vám nabízí mnohem více variant včetně zajímavých designových kousků, které vám rozkládací sedačky jednoduše nabídnout nemohou. V tomto případě nemusíte řešit , kam zabudujete rozkládací systém, či na jakou stranu budete vytahovat matraci. Jediným úkolem pro vás bude vybrat si sedačku podle tvaru, barvy potahu a velikosti.

Sedačka pouze pro příležitostné hosty!

Jakmile se rozhodnete pořídit si rozkládací gauč, počítejte s tím že je určena pouze k příležitostnému přespávání vašich hostů. Pokud by vás napadlo, že na ní budete každý den spát, akorát si tak zničíte záda. Rozkládací pohovky budou častým rozkládáním zatěžované. Je proto důležité, abyste svou pozornost zaměřili na kvalitní a pevné provedení její kostry, která takovou zátěž unese.

Rozkládací gauč pro každodenní spánek? Ano, je to možné!

Ačkoli se dlouhou dobu tvrdilo, že se na rozkládacích sedačkách nedá spát každý den, už dávno to neplatí. Ano, existují typy zmíněno výše které jsou určené jen pro příležitostné přespání. Ovšem dnes jsou k dostání i takové rozkládací pohovky, které vám to dovolují. Ale pozor – musí splňovat jednu podmínku! A tou je způsob rozkládání, který musí být vertikální. A to nejen kvůli hygieně.

Hodně štěstí při výběru!