Zařizování obývacího pokojeObývací pokoj je vizitkou každé domácnosti. Není se proto čemu divit, že si při jeho zařizování dává většina lidí patřičně záležet. Pořizují sem jen ten nejlepší nábytek, pečlivě volí barvy i materiály. Ve snaze o naprostou dokonalost ale většina z nich tento pokoj doslova překombinuje. Tato místnost je ze všech největší, nejhezčí a ve většině případů i nejpřeplácanější. Proč? Spousta lidí si totiž myslí, že toho svým návštěvám musí ukázat co nejvíce. A návštěvy se přece zvou převážně do obýváku. Málokdo ale ví, že právě ona přeplněnost obývacímu pokoji příliš nesvědčí, ba naopak. Pokud tedy plánujete zařizování tohoto interiéru, dejte si pozor na následující nejčastější omyly.

Jednotná podlaha v celém bytě

Dřevěné podlahy nebo imitace přírodního materiálu jsou stále oblíbenější. Většina lidí se ale drží mylné představy, že zrovna v obývacím pokoji by měli mít něco lepšího. Obývák je přeci středobodem celého bytu, zaslouží si něco víc! Právě z tohoto důvodu do tohoto interiéru volí pravé dřevo nebo lepší laminát, který je jiný než ve zbývajících pokojích. A to je chyba. Mnohem lepší je udělat kompromis v podobě kvality a nechat tak celým bytem probíhat stejný typ podlahy. Prostor se tak opticky sjednotí a zároveň i zvětší.

Odlišnost je super, ale nesmí se to přehánět!

Zařizování obývacího pokojeVe většině případů je to stěna za krbem či za sedací soupravou, která majitele bytu doslova nutí k ozvláštnění. Chcete si tuto zeď nějakým způsobem oživit, zkrášlit či ozdobit? Pak vám nic nebrání! Beze strachu si sem pořiďte zajímavou tapetu, dřevěné či kamenné obklady, zvolte výraznou barvu. Ale šetřete. Jakmile jedno z toho použijete na větší prostor, než na jednu zeď, celkový efekt tak doslova zabijete. Absolutně vám nevynikne a celý prostor tak bude vypadat přeplácaně.

Každý nepotřebuje místo k sezení!

Spousta lidí má pocit, že jakmile se u nich dvakrát do měsíce zastaví celá rodina na návštěvu, musí mít nutně pro každého místo a to nejlépe přímo na sedací soupravě. Z tohoto důvodu si pořizují zbytečně velkou sedačku do malého prostoru. A to je jeden z dalších omylů, kterých se drtivá většina lidí dopouští. Mnohem lepší, než jedna gigantická pohovka, jsou menší křesla, které můžete mít i v jiných místnostech a v případě potřeby je jednoduše přenést do obýváku. Až se u vás sejdou příbuzní, ty dvě-tři hodinky křesla zkrátka přežijete.