Vánoce jsou sice obdobím, kdy chce mít většina lidí doma pořádně uklizeno, ale ani zdaleka to neznamená, že se budete honit za Chyby při úkliduúklidem od rána do večera a od večera do rána. STOP! Možná patříte do té skupinky lidí, kteří pohled na špínu či nepořádek jednoduše nevydrží. Prostě jim to nedá a musí ho uklidit…co nejrychleji. Jenže zatímco vy pracně vytíráte zašlapanou špínu na podlaze v kuchyni, vaše rodina mezitím nadělá slušný nepořádek v obývacím pokoji. Přiznejte si konečně, že vás nebaví dělat své rodině úklidového otroka! Trávit všechen čas s hadrem v ruce jistě není vaše nejideálnější představa, jak strávit předvánoční čas. Pokud se vyvarujete čtyřem nejčastějším chybám, které většina lidí co se úklidu týče dělá, nebudete mít všechny dny plné nudného úklidu a konečně tak vystoupíte z nekonečného kolotoče. Časy, kdy jste sotva douklidili byt a mohli tak začít znova na opačném konci, jsou dávno pryč.

 1. Chaos je kamenem úrazu

  Začínáte s vaším úklidem v kuchyni či obýváku, protože máte strach, že by někdo mohl přijít a vidět tak ten nehorázný nepořádek? Zkuste se nad tím rozumně zamyslet. Pokud jste si zrovna na dnešní den naplánovali úklid, pravděpodobně příchod rodiny či přátel jednoduše nečekáte. Pokud zazvoní pošťák nebo si na vás došlápnou podomní prodejci, nemusíte je přeci zvát až do kuchyně. Bohatě postačí, když všechno vyřídíte za dveřmi. Mnohem jednodušší je začít s úklidem systematicky. Jak? Od nejméně používaných místností – ložnice, pracovna – přes ty častěji používané – obývací pokoj – až po ty nejnavštěvovanější – kuchyně, chodba a koupelna.

 2. Startujete luxováním? Pak pozor!

  Zvolit správný postup jednotlivých prací je také důležitý. Nejlepší je začít u stropu a postupně se dostávat dolů. Spousta lidí to bohužel dělá přesně naopak. Jako úplně první věc nastartují vysavač a pustí se do luxování. Možná jste to úplně stejně dělali i vy. Zastáváte názor, že pokud byste nejdříve utřeli prach a teprve až potom vysáli, všechno by se vám opět po celém pokoji rozvířilo? Ale notak – to už přece dávno neplatí! Nedržte se těchto babských povídaček…

 3. Za čistící prostředky se vyplatí připlatit nějakou tu korunu

  Chyby při úkliduUniverzální čistící prostředek, jež se dá použít na všechno, najdete v každé domácnosti. Práce s ním je jednoduchá a uklidíte s ním prakticky vše od stropu až po podlahu. Co ale většina lidí neví, je fakt, že mnohem lepší a účinnější je volit specializované mycí prostředky. Dokážou mnohem více, než jen základní čištění, se kterým si samozřejmě také poradí. Ty určené do kuchyní dezinfikuji, vosky a leštěnky napouštějí dřevo, a tím prodlužují jeho životnost, proti prachu mají odpuzující účinek a zabrání tak po nějakou dobu jeho usazování. Je pravda, že více prostředků znamená více peněz..ale za něco se vyplatí si připlatit, nemyslíte? 

 4. Mýt okna za slunečného dne? Nikdy!

  Zimní období, jež aktuálně venku panuje, sice moc sluníčka nepřináší, ale možná že se vám poštěstilo a sluneční paprsky vám tak přinesly ne příliš lákavý pohled na okna plná šmouh a nečistot. Mávněte nad tím rukou a nechte si tuto činnost na jindy. Proč? Slunečně dny mytí oken zkrátka nepřejí.