Venkovní žaluzie představují efektivitu i styl /

Venkovní žaluzie představují efektivitu i styl /

V letních vedrech je mnohdy i doma k nevydržení. Zvenku do oken praží slunce, které zvyšuje teplotu v interiéru. Jak tomu alespoň částečně zabránit? Efektivním řešením je instalace stínících prvků do oken. Pomoci pomohou předokenní rolety a zejména venkovní žaluzie.

Proč zvolit venkovní žaluzie namísto vnitřních?

Venkovní žaluzie jsou jako stínící prvek velmi účinné. V porovnání s vnitřními roletami mají totiž tu vlastnost, že zachycují paprsky už před sklem, takže se dovnitř domu dostane jen minimum tepla. Žaluzie pohltí už venku většinu tepla a samozřejmě při správném naklopení znemožní průchod i slunečním paprskům.

Žaluzie zvýší atraktivitu domu zvenčí

Venkovní stínění je však nejen účinným pomocníkem ve vedrech, ale přispívá i ke zvýšení atraktivity domu. Moderní venkovní žaluzie jsou konstruovány tak, aby dobře ladily s okenními rámy. Stačí zvolit vhodný materiál a také barvy, v kterých je zařízení provedeno. Jde o pěkný architektonický prvek, o němž je rozhodně dobré uvažovat.

Pohodlné ovládání

Popřemýšlejte i vy o venkovních žaluziích /

Popřemýšlejte i vy o venkovních žaluziích /

Možná si říkáte, že venkovní žaluzie půjde hůře ovládat, neboť budete muset neustále chodit ven. To ale rozhodně není problém. Moderní zařízení se instalují s motorovým pohonem. Dají se tak ovládat pomocí dálkového ovládání, případně přes tlačítko, které je nainstalováno v jejich těsné blízkosti. V poslední době se objevila i možnost jejich propojení s dalšími systém, kupříkladu s centrálním vytápěním či klimatizací.

Nastává léto a dá se očekávat, že bude stejně horké jako vloni. Pořízením venkovních stínících prvků si zajistíte to, že alespoň interiér vaší domácnosti bude dobře chráněn před dotěrnými paprsky. Investice do předokenních rolet či venkovních žaluzií se rozhodně vyplatí, navíc není nijak nákladná. Hledáte-l kvalitní produkty, pak navštivte web rolety-vrata-zaluzie.cz. Zde najdete širokou škálu stínících zařízení pro rodinné domy, byty i komerční objekty.