Základem pohodlné a kvalitní postele není bytelný a honosný rám, nýbrž správná matrace a rošt. Obojí se však musí harmonicky doplňovat, vždy s ohledem na požadavky konkrétního jednotlivce. Jestliže vybíráte matraci do manželské postele, není zrovna ideální variantou pořídit pro vás oba naprosto stejnou matraci, protože každý z vás je jiný. Překvapilo vás to? Je to ale tak!

Pro zdravý spánek zvolte správný typ matrace /

Pro zdravý spánek zvolte správný typ matrace /

Zpravidla při pořizování matrace nepřihlížíme k tomu, jaké požadavky na matraci máme individuálně, a proto vybíráme matraci s určitým kompromisem. Představme si ale situaci, kdy žena váží 55 kg a měří 165 cm, muž váží 95 kg a měří 190 cm, zdá se vám, že pro oba bude ideální stejná matrace? Právě, že vůbec! Standardně by ale tento pár pořídil dvě stejné matrace, ač by třeba jednomu z páru zcela nevyhovovala buď materiálově či tuhostí.

Co ovlivňuje výběr matrace?

Výběr matrace ovlivňuje:

  • váha jedince,
  • výška jedince,
  • podklad pod matrací – lamelový rošt, pevná deska
  • tuhost matrace – měkká, středně tvrdá, tvrdá
  • výška matrace – v kombinaci s postelí a v závislosti na tom, zda upřednostníte větší či nižší výšku
  • materiál matrace – např. pružinová či taštičková matrace, matrace z viscoelastické, PUR nebo studené pěny, latexová matrace
  • zdravotní problémy – bolest zad, astma, alergie

Z těchto klíčových bodů lze odvodit jediné. Existuje jen zřídka párů, jež oba partneři mají stejnou výšku, stejnou váhu, mají rádi stejnou tuhost, vyhovuje jim stejný materiál. Obvykle je tomu právě naopak. A aby měl každý z vás ideální podmínky pro zdravý a kvalitní spánek, potřebujete jinou matraci.

Jak pořídit 2 různé matrace do manželské postele?

Před nákupem matrace je potřeba si promyslet, jaké jsou vaše priority. Prostudujte si vlastnosti jednotlivých materiálů a nebojte se zeptat odborníků. Pořídit můžete každý zcela jinou matraci, ale je potřeba, aby obě měly stejnou výšku. Dvě matrace v jedné posteli s odlišnou výškou by rozhodně nebylo to pravé. Určitým řešením mohou být matrace, jež disponují z obou stran různou tuhostí, takže si může každý z vás zvolit tu, která je pro vás lepší.

matrace ORTOPEDIC VISCO s nosností 120 kg - každá deska má jinou tuhost, zvolit lze měkčí či tvrdší stranu (foto:grossmann-matrace.cz)

matrace ORTOPEDIC VISCO s nosností 120 kg – každá deska má jinou tuhost, zvolit lze měkčí či tvrdší stranu (foto:grossmann-matrace.cz)

„Jsme ochotni každému pomoci při nákupu ideální matrace. Vždy se svých zákazníků ptáme na nejrůznější detaily, které by mohly přispět k výběru optimální matrace. A jelikož víme, že každý z nás je jiný, umíme vyrobit matrace na míru s tím, že každý z partnerů si může navolit odlišné parametry, klidně zcela jiný materiál. Obě matrace pak přizpůsobíme do stejné výšky a opatříme je snímatelným antibakteriálním potahem s výtažkem z Aloe Vera, takže na první pohled vypadají obě matrace naprosto stejně,“ prozradil nám p.Grossmann, majitel e-shopu Grossmann Matrace a současně výrobce zdravotních matrací.