Lidé se v dnešní době snaží všemi způsoby zvýšit příjmy do svého rodinného rozpočtu. Kvůli tomu vykonávají třeba i několik zaměstnání, což jim samozřejmě bere mnoho energie a také času, který by se dal využít daleko příjemněji. Peníze tak sice vydělají, nicméně si je v podstatě nebudou mít, kdy užít.

Proč se tedy snažit až do roztrhání sil, když existují i daleko jednodušší způsoby? Uveďme si konkrétní příklad. Někteří z vás možná vlastní nevyužitý byt v Praze, který by za správných okolností mohl přinést poměrně značný pasivní příjem. Jak toho docílit co nejefektivněji?

bydlimespokojene.cz_letmeinn_cz_01

Kouzlo pasivního příjmu tkví v pronájmu

Prodej bytu se v našem seznamu vůbec neobjeví, protože se z dlouhodobého hlediska nejedná o výhodný obchod. Pokud totiž peníze, které z prodeje získáte, akutně nepotřebujete, budou vám nehybné na bankovních účtech akorát ztrácet svou hodnotu. To určitě není vaším cílem, co říkáte?

Daleko výhodnější způsob výdělku pomocí bytu je jeho pronájem. Ten se dělí do dvou základních kategorií:

  • dlouhodobý pronájem
  • krátkodobý pronájem

Na otázku, která z těchto možností se vám jeví výnosnější, by asi většina z vás odpověděla, že ta první. Jenže opak je pravdou. Nájemníci sice budou byt využívat dlouhou dobu, ale dokáží na něm zároveň napáchat nákladné škody. Po jejich odchodu je potřeba místnosti minimálně vymalovat, ne-li opravit poškozené vybavení. Druhá varianta, kterou zajišťuje správa pronájmu bytů v Praze, oproti tomu přináší profesionální úklid po každé návštěvě,  kompletní údržbu prostor a také důkladnou kontrolu po každém odjezdu klienta.

Real estate agent showing new apartment property to client

Čeká vás maximalizace výdělků

Pokud se rozhodnete pro krátkodobý pronájem, můžete očekávat zvýšení svých příjmů o 20 až 50 %. Jestli patříte mezi ty, kteří si raději všechno osobně ověří (což je určitě dobře), můžete využít službu kalkulace správy krátkodobého pronájmu, která zajistí konkrétní čísla spojená přímo s vaším bytem. Samozřejmě asi nemusíme zdůrazňovat, že v dotazníku je potřeba zadávat pravdivé informace, jinak se může výsledek od reality značně lišit.

Dnešní doba nabízí opravdu bohaté možnosti, jak vydělávat peníze téměř bez práce. Krátkodobý pronájem nevyužitých bytů je jednou z nich, takže pokud se tato skutečnost týká právě vás, určitě o něm alespoň přemýšlejte.