Zařizování obývacího pokojeŽe je obývací pokoj nejdůležitější místností v celém bytě ví snad úplně každý. Jistě vám nemusíme říkat, s jakou pečlivostí a rozvahou byste měli přistupovat k jeho zařizování. Spousta lidí v tomto směru totiž často chybuje. Pořizují si zbytečně velké sedací soupravy, které následně v interiéru působí jako pěst na oko, bez rozmyslu kombinují barvy a při výběru typu podlah si vůbec nedávají záležet. Na celkový dojem z interiéru to pak má fatální důsledky. Možná i vy právě teď přemýšlíte, že by si váš obývací pokoj zasloužil změnu. Ještě než se do kompletní přestavby pustíte, nechte se inspirovat druhým pokračováním našeho článku. Bude vám užitečnou radou, jak pří zařizování středobodu vaší domácnosti správně postupovat.

Co vidíte v televizi?

Víte, jak vypadá drtivá většina českých obýváků? Na jedné stěně je pohovka, na druhé televize. Je to nejčastější model, kterým se spousta lidí řídí. A často vůbec neberou v potaz vzdálenost. Je jim jedno, zda je od sebe pohovka s televizí vzdálená tři, pět nebo i více metrů. patří-li váš obývací pokoj k prostorově větším, pravděpodobně toho moc z obrazovky neuvidíte.

Sjednocený nábytek je základ!

Většina lidí vybírá sedací nábytek a skříňky tak, aby si k sobě vzájemně ladily. To je správně a naštěstí se tohoto pravidla drtivá většina drží, i když by se samozřejmě daly najít i výjimky. Následně ale spousta z nich zjistí, že do obývacího pokoje potřebují umístit pracovní koutek s počítačem. A co udělají? Přikoupí si klasický pracovní stůl v kancelářském designu. To vše ještě završí černou koženou židlí. Takový nábytek se ale do obýváku vůbec nehodí.

Nedělejte si z obývacího pokoje šatnu!

Zařizování obývacího pokojeJe samozřejmé, že úložné prostory do obývacího pokoje patří. Rozhodně byste to ale s jejich množstvím neměli přehánět! Kupříkladu povlečení, sklo či další věci patří do šatny, případně do kuchyně. Nikoli do velké stěny ve vašem obýváku! Nejenže vypadá velice mohutně, ale zároveň zabírá spousta místa. V tomto interiéru bohatě postačí několik lehkých a subtilních skříněk, kam můžete uložit například časopisy, CD či DVD přehrávač.

Textil podtrhne styl celé místnosti

Zalíbil se vám moderní styl? Dáváte přednost jednoduchému nábytku? Není se čemu divit, vždyť právě tento styl a design zaplavil módní svět. V takovém případě ale zapomeňte na záclony v kombinaci s nařasenými závěsy. Do moderně pojatého interiéru se to zkrátka nehodí. Místo toho vsaďte na vzdušné roletky, japonské stěny nebo obyčejné žaluzie.