Ucpaný odpadS blížícími se Vánoci chce mít každý doma řádně uklizeno, vysmejčeno, důkladně vysáto a celý byt bez jediného smítka prachu. Celkovou sváteční atmosféru dokonale pokazí ucpaný odpad. Místo toho, abyste se připravovali na nejkrásnější svátky v roce, musíte po každé koupeli brát do ruky zvon a pročistit odpady, abyste vůbec po sobě vodu vypustili. Řešíte stejný problém? Veškerá mastnota, zbytky jídel nebo vlasy. Většina lidí všechno jednoduše spláchne do odpadu a během minutky mají dřez, vanu či umyvadlo v dokonalé čistotě. Děláte to taky tak? Pak věřte, že byste toho za pár měsíců potažmo i let mohli pořádně litovat. Ucpaný odpad totiž představuje jednu z nejméně příjemných domácích katastrof.

Kouzlo zvané PREVENCE

Víte, jaký problém se odstraňuje nejsnadněji? Ten, který vůbec nevznikl! Ptáte se, jak se dá zabránit ucpaným odpadům? Možná jste slyšeli o sítkách do odpadu, která jsou sice účinná, ale většina lidí jim zkrátka nemůže přijít na chuť. A to i přes fakt, že nevzhledné plastové kousky dávno nahradily vzhledově přitažlivější kovové, které ve džezu vypadají takřka nenápadně. Další možností prevence je prolití odpadu třemi litry vroucí vody alespoň 1x za týden. Díky tomu se mastnota z kuchyňských tuků případně i z mýdel či šampónů rozpustí.

Záchrana v podobě louhu

Většina lidí po zjištění ucpaných odpadů sáhne po tekutých čističích. Není se čemu divit, je to nejrychlejší způsob. Stačí jen přípravek nalít do odpadu, nechat podle doporučení výrobce působit a je hotovo. A dalším bodem k dobru je i cena. Většina těchto přípravků stojí od stokoruny výše, takže vás to nezruinuje. Na trhu je jich k dostání opravdu široké množství a všechny zpravidla fungují na jednom principu: obsahují hydroxid sodný, který zde zastává funkci čistící látky.

Pomoct dokáže i sprcha

Chemické řešení je rychlé a ve většině případů i dostatečně účinné. Přesto byste před samotným nalitím chemických přípravků měli odpady protáhnout klasickým zvonem. Není to příjemná práce a zpravidla se vám tak naskytne obrázek o tom, co vám vlastně odpad ucpalo. Stejně účinně pomůže i proud vody. Chcete jeden tip? Odšroubujte ze sprchy hlavici a hadici vložte do odpadu. Okolí dobře utěsněte nejlépe hadrem a pusťte vodu na maximum.