Malá ložniceMalé byty jsou možná pro většinu z vás atraktivní vidinou bydlení, ovšem co se zařizování týče, už to takový med není. Chce to nejen počítat s každým centimetrem, ale zároveň i volit vhodný nábytek, aby se vám domů vešlo vše potřebné. V takových případech není chytrých řešení nikdy dost. Patříte-li mezi majitele menších bytů, o jejichž nástrahách jste až od chvíle jeho vybavování, neměli sebemenší tušení, zpozorněte. V dnešním článku vám přinášíme užitečné, praktické a efektivní rady, jak působivě zařídit ložnici. Nechte se námi inspirovat a vytvořte si dokonale harmonické místo, kde spát, odpočívat i trávit všechen volný čas bude doslova radost. A vůbec nevadí, že prostoru není na rozdávání!

Vyžíváte se v experimentech? V malých bytech jedině s rozmyslem!

Považujete se za milovníky různorodých experimentů? Rádi neustále zkoušíte něco nového? Baví vás vymýšlet nové a zajímavé kombinace, které následně s ještě věcí radostí aplikujete u vás doma? Pak pozor – do malých bytů se přehnané experimenty rozhodně nehodí! Žijete-li v menším bytě, snažte se – chtě nechtě – dát přednost spíše jednoduchosti, která je v tomto případě žádanější než neotřelé nápady a pestré výmysly. Věřte nebo ne, ale právě jednoduchost menším bytům sluší.

Jedna plocha – více možností!

Zvláště majitelé těch nejmenších bytečků1+kkřeší problém, kdy se jim na jednu plochu musí vejít doslova celý byt. Pokud i vy máte stejný úkol, věřte, že to mnohdy není tak složité, jak se na první pohled může zdát! Budete-li k tomuto úkolu přistupovat chytře, rozumně a s rozmyslem, pohodlně na jednu plochu umístíte obývací pokoj, ložnici, koupelnu, kuchyň i jídelnu. Přijde vám to nemožné? Stačí, když celý prostor využijete do nejmenších detailů!

Opticky zvětšujte co se dá!

Malé byty doslova vyžadují světlo, protože vlivem jeho nedostatku jsou ještě menší než ve skutečnosti. Vlastníte-li byt s velkým množstvím oken, můžete se považovat za šťastlivce a žádný další problém řešit nemusíte. Neměli jste při nákupu takové štěstí a musíte se spokojit s jedním, maximálně dvěma okny? Pak svému štěstí musíte trochu pomoci! Celý prostor se dá opticky zvětšit a zároveň o provzdušnit pomocí několika lehkých tipů. O těch ale někdy příště.