Že se sůl dá využít i jiným způsobem, než jen k vaření, jsme vám prozradili již v minulém díle našeho seriálu. Mohli jste se dočíst, že je velice šikovná jak v čištění žehličky, tak i v boji proti zápachu z odpadu. Ani dnes vás o další možnosti jejího využití rozhodně neochudíme, proto máte-li zájem přiučit se zase něčemu novému – s čímž vám ochotně pomůžeme – nenechte si ujít následující řádky. Další rozmanité způsoby pro využití (ne)obyčejné soli jsou připraveny právě pro vás!

salt_2893541b

 • 4. Pro oživení květin

  Umělé květiny zažívají v poslední době neuvěřitelný boom. Zatímco dříve byly považovány za nechutný kýč, dnes jsou díky jejich provedení stále žádanější a vyhledávanější. Zvláště vhodnou volbou jsou pak pro věčné zabijáky živých rostlin, u kterých leč přes veškerou snahu živá květina zkrátka nepřežije. Umělé květiny mají ale tu nevýhodu, že po čase zajdou. Máte-li doma umělku, jejíž vzhled už není to, co býval dřív, zkuste tohle: nasypte do papírového sáčku sůl, vložte květiny a pořádně protřepejte. 

 • 5. Připálená pánev? Již žádný problém!

  Čas od času se to povede každému. Připálená pánev je pro většinu svědomitých hospodyněk noční můrou, po přečtení dnešního článku ale vše bude jinak. V tomto případě si sice nevystačíte jen se solí, ale v kombinaci s trochou octové vody budete svědky menšího zázraku. Vyzkoušejte náš tip: na připálené místo nakapejte ocet s horkou vodou (poměr 1:1) a důkladně posolte. Po pěti minutách stačí, když pánev či cokoli jiného připáleného umyjete saponáte na mytí nádobí a dáte třeba do myčky.

 • 6. Mráz vás nezastraší!

  Tato rada sice není aktuální, i přesto se ale hodí o ní vědět. Jakmile se k nám zima zase vrátí – doufejme ale, že léto bude krásně teplé a dlouhé – nenechte se zastrašit mrazíky, jež vás tu a tam překvapí. S naším tipem již nebudete muset okna složitě a nudně škrabat: smíchejte 3,5 l vody a dvě čajové lžičky soli. S tímto roztokem pak okna zevnitř potřete.

 • 7. Váza jako nová

  Květinu tu a tam dostane snad každá žena. Určitě i vám se stalo, že jste na nějakou tu květinku zapomněli a na váze se vám mezitím vytvořila nevzhledná usazenina. I pro tento problém známe fígl: do vázy nasypte sůl, zalijte ji vodou a nechte přes noc odstát. Druhý den s vázou zatřepte, kartáčem očistěte a pořádně její obsah vymyjte.