Saténové povlečení patří mezi nejoblíbenější druhy ložního prádla v českých domácnostech. Je jemné, hebké, s unikátním leskem. Výhodou je jeho trvanlivost a neotřelý půvab. Ložnici dodá vítanou eleganci a při večerním usínání vás potěší příjemným pocitem na dotek. Luxusní saténové povlečení sluší každé posteli.

Mako-satén

Jeden z nejjemnějších materiálů, kterým můžete své peřiny zahalit, je mako-satén. Je to hustá tkanina s atlasovou vazbou, která je vyrobena z té nejkvalitnější hornoegyptské bavlny. Ta se ručně sbírá, proto je v ní nejnižší možné rostlinné znečištění. Její dlouhá vlákna jsou ideální pro speciální technologický proces mercerace. Při něm se látka ponoří do koncentrovaného roztoku louhu sodného. Jednotlivá vlákna nabobtnají, čímž změní svůj tvar. Výsledný materiál je pevnější a také dochází k vyšší fixaci barviva ve vlákně. Tkanina získává unikátní vzhled, který je korunován jemným leskem. Přitom si ale udržuje svou hebkost a měkkost.

stellaateliers-cz_satenove-povleceni-elke

Egyptská bavlna

Egyptská bavlna je právem považována za nejkvalitnější bavlnu na světě. Díky své speciální struktuře je přímo předurčena k výrobě ložního povlečení. Má dlouhá vlákna, jejich délka je obvykle mezi 30 až 34 milimetry. Saténové povlečení z egyptské bavlny je výrazně husté, na každý čtvereční palec je využito kolem 200 nití. Díky tomu se dosahuje maximální jemnosti povlečení a zároveň i jeho vysoké odolnosti. Egyptská bavlna má vysoký obsah celulózy, minimální hranice je 90 %. Je dlouhovlákenná a jemná. Při ručním sbírání si zachovává nízký podíl rostlinného znečištění.

Proč mako-satén?

Saténové povlečení spojuje několik výjimečně příjemných vlastností. Při používání potěší svou jemností a hebkostí. Díky výjimečným termoregulačním vlastnostem se přizpůsobí teplotě těla v každém ročním období. V zimě zahřeje, v létě zchladí. Výborně odvádí pot. Saténové povlečení je trvanlivé a neztrácí svou barevnost ani při častém praní. A ačkoli je na povrchu jemně lesklé, není klouzavé. Díky tomu se v něm dobře spí.

Jak prát?

Saténové povlečení nevyžaduje žádnou speciální péči. Při praní používejte klasické prací prostředky na barevné prádlo. Ložní povlečení ze saténu perte na rubové straně, prodloužíte tím jeho životnost. Pokud nejste příznivci žehlení, máme pro vás dobrou zprávu. I saténové ložní prádlo je možné pořídit v nežehlivé úpravě. Pro správnou údržbu se vždy řiďte instrukcemi na etiketě od výrobce!

stellaateliers-cz_satenove-povleceni2

Barvy a dekory

Díky oblíbenosti saténového povlečení se výrobci doslova trumfují s nabídkou jednotlivých vzorů a barev. V jejich sortimentu tak objevíte jak zcela jednoduché, jednobarevné ložní prádlo, stejně tak jako výrazné a extravagantní vzory a barvy. Svůj finální výběr přizpůsobte interiéru ložnice. Vznikne tak dokonalý designový celek, který potěší všechny unavené spáče.

Pokud byste o saténové povlečení v úpravě Mako-satén měli zájem, můžete jej zakoupit od českého výrobce povlečení – od společnosti Stella Ateliers – www.stellaateliers.cz.

Náš tip: Saténové povlečení Curt Bauer