Sůl je všemocná čarodějka. Pokud jste četli první či druhý díl o tomto všestranném dochucovadle, pak jistě už nyní tušíte, co vás čeká v dnešním článku. Pokud čekáte, že to bude třetí díl našeho povedeného – a pořádně slaného – seriálu, pak čekáte správně! Slíbili jsme vám desatero využití soli, tak svůj slib musíme dodržet. Už víte, že sůl můžete použít jak k boji proti zapáchajícímu odpadu, tak i k čištění žehličky či vázy, rovněž tak i k oživení umělých květin. V dnešním článku vám přidáme další zajímavé tipy, které v běžném životě určitě využijete. Jdete s námi do slaného finále?

Salt-Salt_Sense_Saltshaker

 • 8. Sůl jako dezinfekce v kuchyni

  Řeč bude nejen o úklidu lednice, proto pozorně čtěte dál. Jakmile se pustíte do úklidu ledničky, všechny potraviny vyndejte ven smíchejte celý pytlík soli s litrem teplé vody, nechte dobře rozpustit a poličky v lednici takto vyrobeným roztokem umyjte. Nejenže se zbavíte špíny, ale ledničku zároveň vydezinfikujete i bez použití chemie, která do ní nepatří. Obdobně to funguje i s čištěním prkének. Na ty by se neměl používat klasický prostředek na mytí nádobí, proto si vystačíte s půlkou citronu a většího množství soli – tímto způsobem prkénka přetřete po celé ploše. 

 • 9. Proutěný nábytek dostane novou tvář

  S přicházejícím teplým počasím vytahuje většina z vás zahradní nábytek. Máte-li doma proutěná křesla, která již mají něco za sebou a jejich vzhled nepatří k nejpřitažlivějším, nechte se inspirovat naší radou: vydrhněte nábytek kartáčem, který si během mytí namáčejte v teplé vodě smíchané se solí. Pak už jen stačí nechat nábytek vyschnout na sluníčku.

 • 10. Pár užitečných rad na závěr

  Ve finále vám prozradíme několik užitečných rad, které se vám čas od času určitě budou hodit:

  * sníh z bílků vyšleháte mnohem lépe, přidáte-li do něj špetku soli
  * pro rychlé vychlazení nápoje postavte lahev do vyšší nádoby, kterou prokladete vrstvami ledu, jenž osolíte
  * vejce vám při vaření nepopraskají, dáte-li do vody špetku soli
  * před smažením dejte do oleje špetku soli, nebude vám pak prskat
  * až budete péct celé kuře, zkuste jeho vnitřek potřít solí – maso se tak nevysuší