Šetření je jednou z hlavních otázek v dnešní době. Domácnost totiž není nijak levnou záležitostí, to samozřejmě víme všichni. Jenže kde v ní ušetřit? Na jídle? Na úklidu? A co takhle na spotřebičích? Pojďme se podívat, jaké spotřebiče dnes na trhu seženete a na kolik vám mohou pomoci.

coins-232010_1280

Před několika lety se začaly povinně vyrábět nejúspornější spotřebiče, které spadaly do energetické třídy A. Dnes jsou tedy úsporné spotřebiče naprostou samozřejmostí. Na druhou stranu dříve nejúspornější áčkové spotřebiče jsou dnes již skoro passé, protože se začaly vyrábět spotřebiče s plusy, tedy A+. Setkat se můžete se spotřebiči, které dosahují až tří plusů. Každý z těchto plusů pak dosahuje o 10% nižší spotřebu oproti normálu. Nejekonomičtější spotřebiče vám ušetří až neskutečných 30%.

washhouse-294621_1280

Za vším stojí senzory

Chytré a úsporné spotřebiče šetří spotřebu elektřiny i vody díky senzorům, které podle váhy prádla a stupně znečištění nastaví optimální program, množství pracího prášku i množství vody. Někteří výrobci využívají na praní páru.