Nezbytnou součást kuchyně představuje digestoř neboli odsavač par a pachů. Jaké digestoře se v současnosti vyskytují na trhu? Jak máme vybrat správnou digestoř pro svoji kuchyň?

Moderní kuchyně disponují moderními spotřebiči i moderní digestoří, které nám nabízejí tichý chod, vysoký výkon a stylový design. Vybírat můžete s nepřeberného množství druhů.

20151_kica08a_extractor_hoods_filters_PH121055

Digestoř pro ostrůvky

Ostrůvkové digestoře jsou určeny pro umístění nad kuchyňským ostrůvkem. Ostrůvkové digestoře disponují vynikajícím výkonem, rafinovaným umístěním, avšak dražšími odsavači.

Komínová digestoř

Komínová digestoř je určena kuchyním, které disponují dotahem na komín. Komínové digestoře můžete pořídit v kovovém či skleněném provedení. Disponuje teleskopickými a štěrbinovými odsavači se spodním odtahem.

kitchen island ideas__20141_kiro06e_01_PE375078

Nabídka zahrnuje i nástěnné odsavače, odsavače s plochým krytem nebo ventilátorové odsavače.

Pokud nemáte možnost lepším odčerpávání vzduchu plného pachů z vaření a vaříte nebo máte v plánu pravidelně vařit, do digestoře si zainventujte. Pozornost věnujte výkonu a také hlučnosti. Raději si připravte pár tisíc a digestoř kupte raději širší – zhruba 90 centimetrů.
Zdroj obrázku: www.ikea.com