Mikrovlnná trouba dnes již patří mezi nepostradatelná vybavení naprosto každé kuchyně. Velmi rychle jsme si zvykli na její možnosti, které jsou především v případech, kdy nemáme času na rozdávání, k nenahrazení. Aby byla však zajištěna co nejdelší životnost zařízení a rovněž nebyla podceňována oblast čistoty a hygieny, je zapotřebí nepřehlížet ani pravidelné čištění mikrovlnky. Je to činnost, do které se nám obvykle příliš nechce. Pokud ale víte, jak na ni, nezabere vám příliš času a výsledek bude stát za to!

microwave-29056_960_720Pokud chcete vyčistit mikrovlnku opravdu rychle a navíc preferujete čištění, pokud možno bez přílišné pomoci chemických preparátů, čtěte velmi dobře následující řádky – přinášíme vám zajímavý návod, který se již osvědčil mnoha lidem.

To, co máte doma – ocet, voda, miska

Co si připravit? Vystačíte s tím, co máte běžně po ruce. Nachystejte si ocet, misku, kterou lze využít v mikrovlnce, dále potom hadřík nebo papírové utěrky a citronový olej.

V misce namíchejte roztok, který bude tvořen vodou a octem, připravte si zhruba dva hrnky v poměru 1:1. Ocet je velmi cítit, intenzitu zápachu ale pohodlně snížíte právě kapkou esenciálního citronového oleje. Následně dejte misku do mikrovlny a zapněte na pět minut. Poté nechejte troubu zavřenou ještě tak dvě minuty. Nyní můžete otevřít a vytáhnout nejprve misku a poté skleněný tác, který umyjete ve dřezu. Dále se pusťte do jemného stírání stěn mikrovlnky připraveným hadříkem, budete překvapeni, jak jde nečistota dolů.

Podobný postup při čištění klasické trouby

Podobného postupu lze využít i při čištění klasické trouby. Zde ale doporučujeme pouze při malém znečištění. Pokud budete troubu čistit pravidelně každý týden, není problém – v opačném případě však tato metoda nebude tak účinná a budete muset počítat s větší prací a využití chemie.