Kožené prvky patří mezi oblíbené interiérové prvky. Možná máte doma koženou sedačku nebo třeba kožené křeslo v pracovně. Kůže představuje materiál, který se hodí samozřejmě i do moderní podoby bydlení. Jedná se o kvalitu, která je ještě více podtržena osobitým a stylovým designem. Kůže se chlubí dlouhou životností, je však náchylná k poškrábání.

living-garniture-728733_960_720Asi jste i vy několikrát přemýšleli, jak se zbavit, ne zrovna působivých škrábanců na kůži, především na koženém nábytku. V následujících řádcích vám přinese osvědčený a poměrně jednoduchý postup. Hlavní slovo bude mít obyčejný olivový olej. Určitě nepočítejte s tím, že by škrábance zmizely do posledního detailu, ale jedno je jisté – správným postupem dojde k jejich velmi výrazné eliminaci.

Olivový olej vetřete do koženého povrchu

Nečekejte žádné složité úkony. Připravte si olivový olej a opatrně naneste několik kapek na povrch kůže. Nyní krouživými pohyby opatrně a důsledně vtírejte olej do kůže, respektive do škrábanců v kůži a jejího okolí. Základní vlastností kůže je, že velmi dobře vstřebává nejrůznější olejové látky. Určitě tak není na místě obava, že by na kůži zůstaly fleky. V každém případě ale dávejte pozor, pokud by po několika minutách zůstala kůže mastná, je důležité přebytečný olej setřít papírovým ubrouskem, případně hadříkem – je to znak, že jste použili příliš velké množství olivového oleje.

Výrazný rozdíl na první pohled

Olivový olej si se škrábanci na kožených površích opravdu efektivně poradí. Škrábance ve své podstatě na kůži samozřejmě zůstanou, ale nebudou tak bijící do očí. Lze očekávat jejich menší nápadnost. Není to jediná síla olivového oleje v této činnosti – kůže bude navíc vypadat daleko lépe, bude působit novotou a živostí. Jedná se tak o jednoduchý způsob, který můžete při úklidem s jistotou využívat!