Hosté, kteří se rozhodnou zdržet přes noc, vám po přečtení dnešního článku nevykouzlí vrásky na čele. Čas od času se tomu nevyhne nikdo z vás a určitě jste i vy někdy řešili situaci, kdy se přátelé, kamarádi dětí či příbuzní rozhodli u vás doma přespat a na vás zůstal úkol vymyslet, kam a jak je uložit. Zvláště teď v létě jsou podobné situace u mnohých z vás na denním pořádku. A teď ruku na srdce: byli jste někdy nuceni přespat u známých na podlaze, protože nikde jinde nebylo místo? Pak určitě víte, jak nepohodlné to je. V takovém případě je jakákoli jiná varianta – spaní ve vaně nebo obyčejné nafukovací lehátko – mnohem lepší, nežli noc strávená na tvrdé zemi. Dopřejte vašim návštěvám něco lepšího!

Jak často míváte návštěvy přes noc?

Pohovka

V první řadě je nutné odpověď si na otázku: Jak často se u vás doma někdo zdrží přes noc? Pokud je to skutečně jen občas – řekněme třeba jednou do měsíce – věřte, že takovým hostům se zavděčíte prakticky čímkoli, hlavně když to nebude podlaha. Skvělou volbou jsou rozkládací sedačky, u kterých rozkládací systém nikterak neovlivní správné sezení ani kvalitu spaní. Ocení jí především vaši rodiče či prarodiče.

Rozkládací taburet plní vícero funkcí

Rozkládací taburet

Pro občasné návštěvy bohatě postačí i rozkládací taburet či křeslo. Pro přespání na jednu noc nabídne pohodlné lůžko, ze kterého záda nebolí a ve chvílích, kdy zrovna nebudete mít žádnou návštěvu, vám poslouží jako komfortní sezení. Ve složené variantě nezabere příliš místa a jistě najde vhodné uplatnění. Není však vhodný pro každodenní spaní. 

Sedací souprava nabízející dostatek prostoru u bez rozložení

Sedačka

Ne každý má doma tolik místa, aby si mohl dovolit rozložit sedačku. Je-li to i váš případ, poradíme vám investovat do větší sedací soupravy, která příležitostným hostům nabídne dostatek prostoru pro spaní i bez nutnosti jejího rozložení. Je sice pravda, že je tento typ sedaček prostorově náročnější, ovšem i přesto věříme, že pro ní najdete i jiné uplatnění. Velká sedačka je zkrátka luxus.