Co se výběru konferenčního stolku týče, drtivá většina lidí nevěnuje tomuto úkolu příliš velkou pozornost. Často se tak stává, že vám v obývacím pokoji před sedačkou stojí nepraktický stoleček, jehož funkce nejsou dostačující a vzhledem se nehodí k ostatnímu vybavení interiéru. Pravda je ale taková, že tento kousek nábytku je v obývacím pokoji nepostradatelnou součástí a vy byste jeho výběru měli věnovat čas i pozornost. V dnešním článku se společně podíváme na několik užitečných tipů, kterými se při výběru nového stolečku můžete řídit. Uvidíte, že pokud si domů pořídíte praktický a vzhledově přitažlivý kousek, rázem si jej začnete více všímat. Tak jdeme na to!

ID-10034644

Konferenční stolek a jeho účel

Otázka „k čemu budete využívat konferenční stolek?“ přijde většině lidí hloupá a naprosto zbytečná. Jen málokdo ale ví, že se jedná o první předpoklad k tomu, abyste jej vybrali správně. Konferenční stolky se do obývacích pokojů neumisťují jen pro srandu, ale jejich úkolem je plnit vícero funkcí. A na to je důležité se zaměřit.

Konferenční stolek je součástí pohovky

Jestliže nechcete při výběru konferenčního stolku udělat chybu, zaměřte svou pozornost na sedací soupravu, která je dominantou obývacího pokoje. Konferenční stolek a pohovka jsou totiž nerozlučná dvojka. Podle sedačky tak hravě vyberete i nový stoleček. Vodítkem vám může být nejen styl, ale i materiál nebo barva.

Jaká výška je ta pravá?

Co se výšky týče, doporučíme vám vydat se zlatou střední cestou. To znamená, že svou pozornost zaměřte na stolečky, které budou ve stejné výšce jako sedací souprava nebo křesla, jenž máte v obývacím pokoji. To je nejjednodušší volba, u které se nemůžete splést. Díky této volbě tak budete mít jistotu, že si během sezení budete moci skleničku, ovladač k televizi nebo knížku odložit pohodlně, aniž byste se museli zbytečně namáhat.

Vzhled je otázkou vkusu!

Jestliže si pohráváte s myšlenkou, který vzhled je ten nejlepší, neexistuje jednodušší rada, nežli se řídit vlastním vkusem. Domov je místem, které si chceme zařídit dle svých představ a chceme se zde cítit příjemně. Proto si domů pořizujte jen věci, které se vám po vzhledové stránce líbí.

Fotografie publikována se svolením Photostock FreeDigitalPhotos.net