Bezpečná koupelnaRozhodli jste se pro rekonstrukci vaší staré koupelny, protože už vám její vybavení, funkce ani praktičnost zkrátka nevyhovují? Pak je dnešní článek určený právě pro vás a by byste si rozhodně měli najít chvilku na jeho přečtení. Proč? Dnes vám poradíme, jak nejen sobě, ale i celé vaší rodině vybudovat bezpečnou koupelnu. Navíc máte-li děti, není nad čím váhat! Myslete na vaše zdraví a vybavte tento prostor tak, abyste se zde mohli bezpečně i pohodlně pohybovat. Spousta lidí tento faktor ve svých koupelnách podceňuje. A to je chyba, protože nikdy nevíte, co se může stát. Spoléhat se na výrok typu: Do dnes se mi zde nic nestalo, tak proč by teď mělo! určitě není na místě, navíc by se vám to mohlo šeredně vymstít…

Největší nebezpečí: Uklouznutí!

Jaký nejčastější úraz se vám může stát ve vlhké místnosti, kde se vzhledem k jejímu používání často stává, že je zde podlaha mokrá? Samozřejmě je řeč o uklouznutí. Ano, někdy možná vychytíte rovnováhu, ale někdy se také může stát, že si nepěkně ublížíte. Proti uklouznutí výborně fungují protiskluzové pásky, podložky s pogumovanou spodní částí či chemické prostředky v podobě nátěru. Jak vidíte, na výběr máte pestré možnosti. Nic neponechávejte náhodně a pro jednu variantu se rozhodněte.

Zaostřeno na dlažbu

Bude-li vaše rekonstrukce kompletní, rozhodně myslete i na správnou povrchovou úpravu vámi zvolené dlažby. Nevadí, pokud žijete v bytě s malou koupelnou, protože i malé prostory lze obložit velkoplošným formátem obkladu. Ten má navíc jednu výhodu, protože malý prostor opticky zvětší. Nejlepší volbou jsou kalibrované dlažby. Kalibrování vám zaručí, že se tato dlažba dá položit jen s minimálním použitím spár, což oceníte především při údržbě vaší koupelny.

Nepříjemný úraz: Horká voda!

Další nebezpečí se skrývá v horké vodě a opaření. Opařit se mohou děti stejně jako dospělí a naneštěstí k tomu dochází poměrně často. Ptáte se, kdo nebo co za to může? Viníkem je špatná vodovodní baterie. Naštěstí je současná doba velmi příznivá, a proto je k dostání celá řada armatur, jež disponují regulátorem nastavení teploty vody.