Co se textilií v interiéru týče, mluvíme o výrazném dekorativním prostoru, který v bydlení hraje velice důležitou roli. Nejenže mohou celkový styl bydlení příjemně podtrhnout a vyzdvihnout tak jeho přednosti, ale na druhou stranu jej umí i nepěkně pokazit a zazdít veškerou snahu. Zatímco někdo závěsy považuje za zastaralé vybavené domácností, na které jen usedá prach, jiní na ně nedají dopustit pro jejich skvělé vlastnosti. Pravdou je, že závěsy vaše bydlení nejen zútulní a zateplí, ale ve chvíli, kdy ve svém výběru nešlápnete vedle, dodají interiéru ten správný šmrnc. Pojďte se společně s námi a dnešním článkem podívat na zoubek moderním závěsům, mezi kterými zaručeně najdete ten pravý typ k vám domů!

Proč si domů pořídit závěsy?

Závěsy_2

Vraťme se na chvíli ke zlým jazykům, které tvrdí, že závěsy představují obyčejné lapače prachu, na kterých je nejen nános špíny, ale které zároveň i opticky zmenší interiér. Ve skutečnosti je to úplně naopak a věřte nebo ne, ale výběr závěsů byste rozhodně neměli podcenit. Mohou vám nabídnout nejen praktické, ale i dekorativní vlastnosti, které jistě oceníte. Nejenže vás ochrání před ostrými slunečními paprsky při pohodlném ranním ležení v posteli, kdy se vám ani za nic nebude chtít vstávat, ale zároveň i dodají jistou dávku intimity a zamezí tomu, aby vám zvláště ve večerních hodinách sousedé a kolemjdoucí neviděli až do talíře.

Jaké vybrat?

Závěsy_1

Ještě než se pustíte do výběru, udělejte si představu o typu a stylu vašeho interiéru, kam závěsy chcete umístit. Jestliže je vaše bydlení pojato moderně, nemusíte se vyhýbat prakticky ničemu, neboť do tohoto typu bydlení lze použít cokoli. Pokud je ale vaše bydlení zařízeno v určitém duchu, například venkovském či industriálním, snažte se na to brát ohled. U venkovského stylu by se vaše pozornost měla ubírat směrem světle lehounkým závěsům, u industriálního to bude přesně naopak.

Kam se hodí?

Závěsy_3

Závěsy své čestné místo najdou především v obývacích pokojích a ložnicích, kde celý interiér krásně zútulní. Představují jasnou volbu pro interiéry, které jsou zdobeny vysokými stropy a velkými okny, kde propůjčí nezaměnitelnou eleganci a šmrnc, na který si velice snadno zvyknete. Samozřejmě se jim nemusíte vyhýbat ani kdekoli jinde. Například v kuchyni mohou dělat velkou parádu. Snažte se vyhýbat těžkým typům závěsů a raději dejte přednost lehkým a jemným textiliím.