Vodní baterieVodní kámen je největší strašák – a nejen v koupelně! Nepříliš vábné bílé usazeniny dokážou zničit i tu nejodolnější vodní baterii. A náprava pak vůbec není jednoduchá! Baterie by se měla mýt šetrně a několikrát týdně. Sáhněte si do svědomí, jak často se věnujete úklidu koupelny a s jakou svědomitostí čistíte vodní baterie. Ptáte se čím je čistit? Odpověď je velice jednoduchá: Jedině tím, co jste ochotné použít při mytí vašich vlasů nebo při odličování vaší pleti! Seznamte se se základní a zároveň velice zjednodušenou radou, která vám pomůže zabránit nenávratnému poškození vašich vodních baterií. Agresivní prostředky nebo čistící písky jsou zlo.  Alespoň v tomto případě, protože velice snadno a rychle poškodí armaturu. Jak tedy při čištění postupovat?

Poslouchejte rady od výrobce

Ať už si vodní baterii pořídíte u kteréhokoli výrobce, každá firma vám doporučí, jak a čím baterii čistit. Tento návod ve svém vlastním zájmu dodržujte. Bylo vám doporučeno používat prostředky ve spreji? Pak jej nikdy nenanášejte přímo na baterii! Nejdříve si přípravek nastříkejte na hadru, se kterou pak baterii omyjete.

Šampón či pleťové mýdlo? Věřte jejich kouzlu!

Někdo se čistícím prostředkům vyhýbá z důvodu jejich nepříliš přátelské ceny. Pokud ani vy nechcete za přípravky utrácet, nebo je prostě nemáte v den úklidu po ruce, hravě si vystačíte s šampónem nebo mýdlem. Dejte si ale pozor na to, abyste baterii důkladně opláchli. Pokud to odfláknete, šampón nebo mýdlo zůstanou na baterii usazené a po čase tak mohou způsobit korozi.

Houbičky a písek nepoužívejte, škodí!

Vodní bateriePrvní věc, po které většina úklidochtivých lidí sáhne, je klasická houbička na mytí nádobí. Někteří jdou ještě o krok dál a na pomoc si vezmou rovnou drátěnku či písek. A to je chyba, protože všechny zmiňované věci baterii škodí. Na povrchu kohoutku vytvoří mikroškrábance, kterých si pouhým okem nevšimnete. Poruší se tak ochranná vrstva a baterie vám zrezne. 

Ocet? V žádném případě!

Napadlo vás vyčistit usazeniny pomocí octa? Nebojte se, stejného omylu jste se určitě nedopustili sami. Ocet je používán velmi často, protože se hodně lidí drží mylné představy, že je úplně neškodný a zároveň vysoce účinný. Stejně jako písek dokáže poškodit povrch baterie. Takže ocet raději nechte ve spíži…