Hynoucí květinyKrásné květiny plné života a pestrých barev jsou snem nejednoho pěstitele. Už jen díky široké škále barev, kterou nám květiny nabízí, si je s velkou oblibou pořizuje stále více lidí. Proč? Představují živou dekoraci, která promění každý interiér. A samozřejmě jedině k lepšímu. Alespoň jednu květinua nezáleží na tom jakoumá doma jistě úplně každý. Pomineme-li starosti, které jsou s rostlinkami spojené a nutnost se o ně starat, přináší nám jen radost. Tak proč je nemít doma? Ovšem ne všude se květinám daří. V předchozím článku jsme si představili tři nejčastější chyby, kterých se pěstitelé dopouští a díky kterým rostlinky odchází, vadnou, chřadnou a ztrácí své barvy. Dnešní článek vám přináší další důvody, díky kterým se možná právě těm vašim květinám nedaří.

  • 4. Popáleniny od sluníčka

    Věřte nebo ne, ale i zbytečné množství světla může škodit. Zajímá vás, jak je to možné, když jste se v minulém díle dočetli, že nedostatek světla rostlinám ubližuje? Může za to slunce, které škodí vašim květinám. Přesněji řečeno jeho nadbytek. Tímto problémem trpí například orchideje, které ke svému životu sice světlo potřebují, avšak jen to mírné a pokud možno i rozptýlené. Květiny snesou ranní či večerní paprsky. Jestli jim ale něčím opravdu škodíte, je to odpolední sluníčko, které na ně necháváte pražit. Zvláště je-li znásobené sklem může květinám popálit listy,díky čemuž začnou chřadnout.

  • 5. Nevhodná teplota

    Každá rostlina je jiná. Pokojovky se od sebe navzájem liší především v nárocích na teplotu. Ještě než si nějakou rostlinu vůbec přinesete domů, měli byste se dostatečně informovat, co je pro ní nejlepší a zda ji můžete nabídnout správné podmínky. Jiný druh jiné nároky. Co se subtropických a středomořských druhů květin týče, ty vyžadují teplo v létě, ale v zimě chtějí odpočívat v chladnějším prostředí. Ideální jsou teploty kolem 10-15°c. Máte doma legendární kamélii? Pak počítejte s tím, že vám bez chladného vzduchu rozhodně nevykvete.

  • 6. Příliš malý květináč

    Hynoucí květinyI nedostatek místa má podstatný vliv na vzhled vašich květin. Pokud doslova nacpete rostlinu do malého květináče, brzy ho zcela naplní svými kořeny. Pak nebude mít prostor pro narůstání dalších. A to je špatně. Chcete se bránit tím, že svou květinu pravidelně hnojíte? To je sice pěkné, ale stejně vám květina začne chřadnout, protože nebude mít dostatek místa k tomu, aby dále rostla. Jakmile zjistíte, že květina přerostla květináč, pořiďte ji nový a větší.