PovlečeníNení nic příjemnějšího, než ulehnout do čerstvě povlečených peřin, které nádherně voní po vyprání. Ano, zná to jistě každý z nás. Ovšem aby se nám v posteli příjemně leželo, spalo i odpočívalo potřebujeme kvalitní povlečení, které nám to svým způsobem dopřeje – přeci jen, máme-li doma povlečení z nevhodných materiálů, může vonět sebelépe, ale nám se v něm stejně ležet nechce. Zdá se vám na tom něco povědomého?  Možná že i vy máte doma takový kus povlečení, které povlékáte opravdu jen z donucení. Jeho barvy jsou již dávno vybledlé, příjemný materiál už není to, co býval a doma vám spíše překáží. Inu, v tom případě nastal čas pro výměnu ložního prádla! Jenže to se lehce řekne a mnohem hůře udělá. Na trhu je totiž nepřeberné množství druhů povlečení, které ačkoli lákají svým vzorem, co se týče kvality, nestojí za nic. Pokud si s výběrem ložního prádla nevíte rady, velmi rádi vám pomůžeme snadným způsobem překlenout tento problém.

Dokážete poznat kvalitu?

Kvalita je nejdůležitějším kritériem ať už se jedná o nákup čehokoli. Mnoho výrobců s oblibou uvádí, že se jejich výrobek prezentuje vysokou gramáží a že je to ukazatel kvality. O tu ale vůbec nejde, záleží na typu příze. Kvalitní povlečení je ušité z takové příze, která má dlouhá a pevná vlákna, jenž ale mohou být lehká. Na životnost povlečení má tedy vliv kvalita příze, nikoli gramážna to je třeba myslet a nekoupit zajíce v pytli.

A co cena?

Co se finanční stránky týče, cena se odvíjí od použitých barev a také potisku. Budete-li vybírat mezi kvalitním povlečenímza které si samozřejmě připlatíte – budete za vyšší cifru odměněni jasnějšími a pestřejšími barvami. Záleží to jen na vás, zda se spokojíte s levnější variantou, která bude mít do kvality daleko, barvy vám po čase vyblednou – ale vaše peněženka ušetří.

Krok za krokem při správném nákupu povlečení

  1. PovlečeníPovlečení si osahejte – vy v něm budete spát, proto musíte zjistit, zda je vám za A na omak příjemný a za B, zda se jedná o kvalitní výrobek či nikoli. Klidně se nestyďte a skrze povlečení se podívejte – pokud skrze něj uvidíte každý detail, nechte ho tam ležet a rychle pryč!
  2. Voní nebo nevoní? – k povlečení si čichněte a pokud bude zapáchat použitými barvami – ruce pryč.
  3. Bytelné švy – povlečení obraťte naruby a mrkněte se. Budou-li švy pevné, pořádně zapošité a rovné, narazili jste na kvalitu.
  4. Z čeho se skládáš? – na etiketě by mělo být uvedeno složení materiálu. Na to nezapomeňte a rozhodněte se pro přírodní. Umělá vlákna jsou možná příjemná na dotek a výhodou je, že se nemusí žehlit – hospodyňky jistě ocení – ale spát v mikrovláknech? Ne, díky!