I když jsou moderní podlahové krytiny v podobě plovoucí podlahy nebo dlažby v současné době velmi moderní a na pohled přitažlivé, spoustě lidí přijdou jednoduše studené. Není se proto čemu divit, že si své domovy doplňují o kusové koberce, přičemž jsou mezi námi i tací, kteří si nepotrpí na aktuální trendy a i přes slovo moderní doby dávají přednost klasickým celoplošným kobercům. Což o to – mít doma koberec je nejen praktické, ale užitečné: koberce snižují hlučnost, udržují teplo domova a navíc celý prostor příjemně zútulňují. Ani v tomto ohledu nebudete ochuzeni o pestré možnosti výběru a to nejen v ohledu na design, ale i materiál – stačí jen vědět, jak správně postupovat při výběru nového koberce!

carpet-1242196_1920

Podle čeho vybírat nový koberec?

Jestliže si chcete udělat radost novým kobercem, pak je jistě vaším cílem pořídit si to nejlepší – přeci jen se v mnoha případech jedná o poměrně náročnou investici a v dnešní době nemá každý peníze na zbytečné rozhazování. Při výběru je důležité sledovat především hustotu vlákna, přičemž obecně platí, že čím vyšší je počet vláken na jeden metr čtvereční, tím vyšší je odolnost koberce proti oděru a dalšímu mechanickému poškození. Koberce by se v tomto ohledu daly rozdělit podle typu vláken na dva druhy: koberce se smyčkovým vlasem a koberce z dlouhého chlupu.

Koberce z umělého materiálu

Koberce z umělých materiálů jsou po cenové stránce dostupnější, nežli druhá varianta z materiálů přírodních. Nejčastěji se setkáte s nylonem, který by se dal označit za nesmrtelný. Pokud si pořídíte koberec z teflonu, pak zaručeně oceníte jeho nešpinivou úpravu.

Koberce z přírodního materiálu

Kdo chce do nového koberce investovat, ten si může pořídit koberec z přírodních vláken, kde jednoznačně vede sisal, mořská tráva nebo kokos. Vrchol samotného luxusu představuje koberec z vlny, kdy ale cena za jeden metr čtvereční začíná cca na částce 1200 Kč.

Obrázek: pixabay.com